Orar  |  Harta  |  eLibrary  |  Web lessons  |  Moodle 1  |  Moodle 2  |  SIMC  |  ACTE

Catedra Informatică I

GolubAndrian_2

Andrian Golub

ȘEF CATEDRA INFORMATICĂ I

  golub.andrian@ceiti.md        022 523-001

Biroul nr. 208  |  Programul de lucru: 8.00 – 17.00

Obiectivele specifice ale catedrei

  1. Realizarea procesului educațional conform regulamentelor şi ordinelor în vigoare
  2. Asigurarea repartizării materiei de studii conform planului de învățământ
  3. Îmbunătăţirea capacităţii organizatorice şi întărirea disciplinei membrilor catedrei și a elevilor
  4. Dezvoltarea parteneriatelor educaţionale pentru îmbunătăţirea calităţii şi eficienţei formării profesionale
  5. Participarea activă a elevilor la concursurile locale, zonale, republicane
  6. Completarea bazei didactico – materială a catedrei

Disciplinele din cadrul catedrei:

  • Proiectarea Rețelelor de Calculatoare
  • Tehnologii Wireless
  • Asistență pentru Programarea Client-Side a Site-urilor WEB
  • Implementarea Limbajului SQL
  • Asistență pentru Baze de Date Distribuite
  • Administrarea Protocoalelor de Rutare
  • Structura și Funcționarea Calculatorului
  • Tehnologii Informaționale în Comunicare
  • Utilizarea Sistemelor de Operare pentru Dispozitive Mobile
  • Elaborarea Aplicațiilor ASP.NET
  • Elaborarea Aplicațiilor .NET
  • Managementul Proiectelor Software
  • Dezvoltarea Aplicațiilor Pentru Dispozitive Mobile
  • Testarea și Depanarea Produselor de Program
  • Sisteme de Gestiune a Bazelor de Date
  • Asistență pentru Programarea Vizuală
  • Administrarea Serverelor WEB
  • Analiza și Sinteza Dispozitivelor Numerice

Lista profesorilor:

Numele și Prenumele Grad didactic Date de contact

Andronic Ilie

doi

andronic.ilie@ceiti.md

Carp Alexandra

doi

carp.alexandra@ceiti.md

Chetrari Iulian

doi

chetrari.iulian@ceiti.md

Corasevici Adrian

unu

corasevici.adrian@ceiti.md

Covali Eugenia

unu

covali.eugenia@ceiti.md

Dermenji Vasilii

unu

dermenji.vasilii@ceiti.md

Faureanu Vadim

faureanu.vadim@ceiti.md

Gîrlea Elena

unu

girlea.elena@ceiti.md

Golub Andrian

unu

golub.andrian@ceiti.md

Gonța Vadim

unu

gonta.vadim@ceiti.md

Jalbă Roman

doi

jalba.roman@ceiti.md

Jeleascov Ioan

jeleascov.ioan@ceiti.md

Jumbei Olga

superior

jumbei.olga@ceiti.md

Munteanu Adrian

munteanu.adrian@ceiti.md

Nebunelea Diana

doi

nebunelea.diana@ceiti.md

Nicșan Adrian

unu

nicsan.adrian@ceiti.md

Pasecinic Irina

superior

pasecinic.irina@ceiti.md

Salcuțanu Aurel

doi

salcutanu.aurel@ceiti.md